Van 23 t/m 27 september 2024 was het de Week tegen Pesten. Deze campagne richt zich vooral op scholen. Dit jaar was het speerpunt kletsen over een ander: ‘Denk ff na! Als het om geklets gaat’.
Roddelen en kletsen, het misbruiken van WhatsApp. Vertrouwenspersonen komen dit soort klachten vaak tegen bij melders. Hoe we met elkaar omgaan blijft een belangrijk punt van aandacht.
In het stappenplan om te werken aan een veilige omgeving en open cultuur is het opstellen van omgangsregels een van de eerste acties. Duidelijke regels over roddelen kunnen zijn:
- We doen niet mee aan pesten, uitlachen of roddelen.
- Wij spreken elkaar aan als er wordt geroddeld. Wij willen goed zijn voor elkaar.
Het creëren van een aanspreekcultuur is belangrijk in de preventie van ongewenst gedrag. Een vertrouwenspersoon kan daarbij helpen door omgangsregels en gewenst gedrag onder de aandacht te brengen.
‘Ruim een kwart van de werkenden (27%) heeft wel eens te maken met treiteren, roddelen, uitlachen of ander vervelend gedrag op het werk’, meldt het CNV in haar onderzoek begin dit jaar.